Vlna na pletenie, štrikovanie, háčkovanie

O Nás

Cesta ku klbkám vlny

We are a global fashion destination for 20-somethings, selling cutting-edge ‘fast fashion’ and offer a wide variety of fashion-related new content.

Prečo sme sa pustili do obchodu s vlnami na pletenie.

Internetový pletací obchodík klbkovlny.sk vznikol 1.januára 2007. V tom čase na slovenskom trhu existovalo minimum obchodov ponúkajúcich kvalitné značkové priadze, a aj to boli väčšinou kamenné obchody vo veľkých mestách s veľmi obmedzeným sortimentom. Cez internet sa nedali známe zahraničné značky ako Lana Grossa, Bouton d’Or, Gedifra, Schachenmayr a materiály ako vlna, merino vlna, kašmír, hodváb, bambusová viskóza zohnať vôbec.
Kedže som patrila do stále sa rozrastajúcej skupiny nadšencov ručných prác, bola som si istá, že aj u nás je dostatočná skupina pletiarok a háčkarok, ktoré hľadajú kvalitné materiály a netradičné farebné odtiene a neostáva im nič iné, len si ich objednávať zo zahraničia.

Tak vznikla myšlienka založiť si slovenský internetový obchod, ktorý bude tieto požiadavky spĺnať. Po prvotnom nápade myšlienka chvíľu zrela, vytváral sa dizajn obchodíka, nadväzovala sa spolupráca s dodávateľmi a dolaďoval sa celkový sortiment a druh priadzí, ktoré bude možné v novom obchodíku kúpiť.
Prvou značkou v obchode bola Lana Grossa, svetoznámy nemecký výrobca priadzí na ručné pletenie a háčkovanie.
Len o niečo neskôr sa pridali značky Schachenmayr a Gedifra od firmy Coats. Prvá z nich obohatila sortiment o klasické tradičné priadze, na ktoré už pletiarky na Slovensku boli zvyknuté, druhá značka zase vniesla do nášho sortimentu vyšší luxus a modely z prehliadkových mól.

Ako to pokračovalo

Asi o rok nás dopyt zákazníčok naviedol na zavedenie ešte bežnejšie rozšírených priadzí Red Heart. Aby sme však opäť vyrovnali balans medzi luxusnými priadzami a tými obyčajnejšími, a tým sa vrátili k prvotnému zámeru nášho obchodíka, oslovili sme francúzskeho výrobcu priadzí Pierre de Loye, ktorý na trh dodáva dve značky – Anny Blatt a Bouton d’Or. Obidve môžeme pokojne zaradiť medzi top značky európskych pletacích priadzí.
Trošku výnimkou je česká firma Ariadne s priadzami nielen na ručné pletenie a háčkovanie, ale aj na strojové. Aj keď sa ich sortiment s predchádzajúcimi značkami priadzí nedá porovnávať, nájdeme v ich ponuke pár prírodných aj neprírodných materiálov, ktoré mi prirástli k srdcu a o ktoré by som slovenské pletiarky a háčkarky nerada obrala. Konkrétne je to buretový hodváb Silk, Laguna, bavlna Safari, vlna Sport a neuveriteľná farebná škála Chemlonky a Provázkovej priadze.
V roku 2011 nás oslovil dovozca nemeckých priadzí od firmy Atelier Zitron. Aj keď by sa zdalo, že sortiment našich priadzí je už dosť bohatý a nebudú nás mať čím novým osloviť, opak je pravdou. Ich priadze sú jedinečné nielen farebnosťou, ale aj svojim ekologickým postupom výroby a farbenia a certifikátmi o kvalite.
V tom istom roku si náš obchodík našiel aj zástupca málo známej francúzskej značky Cheval Blanc, ktorú vyrába francúzska spoločnosť UTE (Union Textile Européenne). Stačilo si prehliadnuť katalóg priadzí a cenník a bolo nám jasné, že neponúknuť tieto priadze šikovným ženám na Slovensku by bolo veľkou chybou. Zatiaľ čo väčšina z dovtedy ponúkaných značiek boli určené skôr nadšenkyniam pre kvalitné materiály, ktoré boli ochotné si za ne aj priplatiť, Cheval Blanc priniesla kvalitu a hlavne moderné poňatie priadzí a pletenia aj širšiemu okruhu pletiarok a háčkarok.
V roku 2013 začala firma Coats dovážať na Slovensko priadze Rowan. Veríme, že ich typicky anglický dizajn osloví aj časť slovenských pletiarok.
Okrem myšlienky ponúknuť slovenským šikovným žienkam kvalitu, sme od začiatku mali v obchodíku dva jasné ciele.
Prvým bolo vytvoriť profesionálny a férový prístup k zákazníčkam. Chceme, aby si každá mohla vybrať farbu a materiál, aký presne potrebuje. Preto náš sortiment udržiavame široký a stabilný, aj keď niekedy je to na úkor dodacej lehoty a zákazníčka si musí na tú svoju priadzu počkať. Výhodou je, že si u nás môžete rovnakú priadzu doobjednať, ak pri pletení zistíte, že vám klbko chýba. Samozrejmosťou je vybavenie reklamácie, ci už vo forme náhrady priadze alebo vrátenia peňazí.
V prípade, že priadza dlhšie nie je u výrobcu k dispozícii, odporučíme vám náhradný materiál a v prípade dlhšieho čakania sa snažíme vyriešiť situáciu k spokojnosti oboch strán. Radi vám poradíme, ak neviete rozlúsknuť náročný vzor v časopise od nás. Ak si nie ste istí výberom materiálu, pokojne sa na nás obráťte.
Druhým cieľom bolo zachovať si ráz toho „vášho“ malého obchodíka, ktorý rád nadviaže osobný kontakt so zákazníčkou, ak o to zákazníčka stojí. O aktivitách v obchodíku vás informujeme na našej Facebookovej nástenke a v pravidelných piatkových e-mailových novinkách. Ďalej vám ponúkame množstvo návodov zadarmo, ktoré neustále pribúdajú. Radi by sme boli nielen miestom, kde nakupujete priadze, ale zároveň aj relaxačným centrom, kde sa uchýlite aj v prípade, že sa vám nechce do ničoho ani pichnúť. Oddýchnuť si môžete nielen pri listovaní v časopisoch, ktoré máme v ponuke, ale aj pri čítaní nášho blogu. Občas stačí pokochať sa pekným modelom alebo si prečítať príjemný komentár a energia a chuť do tvorenia sú späť.
Našim najdôležitejším cieľom ale je sprostredkovať vám radosť z pletenia, z háčkovania, z vytvárania krásnych vecí a hlavne poznanie, že pletenie a háčkovanie môžu byť wellness pre telo aj pre dušu.

WHO WE ARE

While the team skews young, our employees have cut their teeth at places like Google, Yelp, Gilt Groupe, American Apparel, Marc Jacobs, J.Crew, Goldman Sachs, Pentagram, and The Gap. It’s a motley group held together by a shared passion for pushing boundaries.

JOHN BURROWS

CEO

OLGA HORGAN

OPERATIONS

ROGER WILLIAMS

MARKETING

KATIE YUN

DESIGN

RICARDO DIAZ

TECHNOLOGY

JENNY COOPER

SUPPORT

They say you should start a business that you wish already existed, so we quit our day jobs.

PRESS

“New online shopping site Storesy is serving up a selection of cute and classic wardrobe staples for less.”

“I see Storesy as a resource of all trends, they’re always on things before a lot of other high street stores.”

“Constant innovation is the key that Storesy use to win favour among all types, regardless of their style.”

“The Storsey collection has cleverly edited trend stories and diversity of brands plus an impeccable delivery service”

Viac ako 22 000 klbiek na našom predajnom sklade

Na slovenskom internete už od roku 2007
Doprava zadarmo pre objednávky nad 40 €
Top