Domov Blog Novinky a nápady Atraktívna háčkovaná tunika,  letné klbká pre drobčekov, háčkovaná chrumkavá zeleninka ako z trhu. 

Atraktívna háčkovaná tunika,  letné klbká pre drobčekov, háčkovaná chrumkavá zeleninka ako z trhu. 

sopcak 21 augusta, 2023 Nekomentované
Ambre

Milé pletiarky, háčkarky a zberateľky farebných klbiek,

pri výbere klbiek na teplejšie dni pre vášho drobčeka by ste mali byť zvlášť starostlivá. Čím viac prírodných vlákien, aby úplet dýchal a jemná pokožka sa nezaparovala. Dôležité je tiež vyberať materiály, ktoré nebudú dieťatko škriabať, dráždiť a nijako omíňať.
Schachenmayr Cotton Bamboo

Zloženie priadze Cheval Blanc Salsa – bavlna s akrylom – zaručuje veľkú stabilitu, čo sa týka tvaru a farieb. Zároveň je priadza veľmi príjemná na pokožku, nežmolkuje sa a vynikajúco sa s ňou pracuje. Je rovnako skvelá na háčkovanie hračiek, ako aj na pletené jarné a jesené svetríky a pulóvriky.

Prekvapivo jednoduché háčkovanie stojí za efektným štvorcovým vzorom na bavlnenej tunika. Dva riadky vzoru sa naučíte raz-dva, tvarovania veľa nebude, takže si prácu pokojne môžete vziať aj na cesty, alebo sa ňou zaoberať pri pozeraní filmu. Zato výsledkom sa blysnete na ktorejkoľvej neformálnej letnej udalosti.
Návod na háčkovanú tuniku so štvorcovým vzorom

Všetky tri úžasné prírodné materiály sa skrývajú v názve priadze Schachenmayr Cotton Bambulino. Ak ste hádali bavlnu, bambus a ľan, máte plný počet bodov. A ak ste naviac uhádli, že to bude fantastický materiál na všetky jarné a letné modely, tak sa pokojne označte za odborníka na priadze.

Čerstvú chrumkavú zeleninku a sladké šťavnaté ovocie si môžete zaobstarať rôznymi spôsobmi. Vypestovať v záhradke, kúpiť na trhu alebo aj uháčkovať. Do takého háčkovaného banánu asi nezahryznete, ale zase vám zo špajzy nikdy nezmizne.

Catania Box – Fresh Box

Medina – historické centrum Marakéša – je úžasný mix farieb, vôní a kultúr. Je magnetom pre umelcov, digitálych nomádov a tvorivých ľudí z celého sveta, preto sa tu nové nápady a trendy rodia tak ľahko a prirodzene.  Dizajnéri Lana Grossa sa inšpirovali množstvom farebných kombinácií, ornamentálnou výzdobou a dych berúcimi scenériami. Modely boli navrhnuté v jemných prírodných tónoch s veľkou dávkou ženskosti. Základné stĺpiky sú kombinované s čipkovými okrajmi a grafickými detailami. Viacfarebnosť sa nosí, vyskúšajte si ju na Granny Squares, pásikoch alebo riadkoch do kruhu. Uvidíte, ako váš letný šatník ožije.

Lana Grossa Häkeln 5

Zmes vlny a akrylu Cheval Blanc Baya má veľa výhod. Na sveter potrebujete málo klbiek, takže výsledný úplet je ľahučký, ale vďaka vlne krásne hreje. Dobre sa s ňou pletie, je príjemná do ruky a výsledný farebný efekt je vždy neopakovateľný

Takéto krásne tričko z jemnej bavlny určite nezapadne na dno šuflíka.

Návod na dievčenské tričko pletené odhora

Nožičky v kočíku treba poprikrývať aj v lete. A nie len tak hocičím! Deka z hebučkej flísovej priadze Schachenmayr Lenja Soft nebude vadiť ani na jemnučkú detskú pokožku. 

Milé žienky, prajeme vám krásny slnečný týždeň, veľa elánu, smiechu a dobrej nálady,

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.