Domov Blog Naše priadze vlny Chystáme sa na leto II. – Letné prírodné materiály

Chystáme sa na leto II. – Letné prírodné materiály

Sylvia Sopcakova 2 apríla, 2014 Nekomentované
V

V minulom príspevku som sa zamerala na bavlnu a snažila sa vypichnúť najobľúbenejšie alebo niečim zaujímavé bavlnené priadze na sezónu jar/leto 2014. V teplejších dňoch však môžeme siahnuť po viacerých prírodných materiáloch, ktoré nám poskytnú rovnaký, ak nie aj väčší komfort ako bavlna.
Materiálom číslo jedna je bezosporu hodváb. Hodváb je produktom húsenice priadky morušovej, jedná sa materiál, z ktorého sú tvorené jej kokóny. Aby sa húsenička po zakuklení ochránila a dospela do štádia motýľa, vytvára si špeciálnu bielkovinu, ktorá pôsobí antibakteriálne. Hodváb má teda mierne liečivé protizápalové účinky, naviac je priedušný, v lete chladí a v zime hreje. Je mimoriadne vhodný pre ľudí s problematickou pokožkou.
V našej ponuke nájdete hodváb v kombinácii s merino vlnou Baby Merino silk DK (Rowan), ktorú môžete pokojne použiť na celú škálu modelov určených priamo na telo – svetre, topy, tričká, pulóvre…

Z jemnučkých vlákien super kid mohéru a hodvábu Kidsilk (Rowan) upletiete ľahučké pavučinkové modely, v ktorých budete celé leto ako nežná víla z rozprávky.

Hodváb najvyššej kvality zakomponovali dizajnéri GGH aj do novinky na túto sezónu ggh Finca.
V kombinácii so zaujímavým „sprejovým“ sfarbením je táto priadza naozaj výnimočná.

Hodváb z vonkajších obalov kokónu sa nazýva buretový hodváb a dá sa získať za rádovo nižšiu cenu ako „pravý“ hodváb. Zachováva si však všetky dobré vlastnosti hodvábu a nie je pre pokožku o nič menej príjemný. V našom obchodíku patrí k obľúbeným stáliciam buretový hodváb Silk (Ariadne) a zmes buretu a bavlny Laguna (Ariadne).

Ak ste ešte nevyskúšali priadzu s bambusovou viskózou, určite túto chybu čím skôr napravte. Dokáže totiž nasať az 4x viac tekutiny ako čistá bavlna, odoláva baktériám a má schopnosť neutralizovať pachy. Výrobky z nej sú mäkké na omak a majú takmer hodvábny lesk. Na sparné dni ideálny materiál…
V krásnej škále farieb ponúkame zmes bavlny a bambusovej viskózy Ambre (Cheval Blanc).

Ľan patrí odpradávna k najpoužívanejším materiálom na našom území. Priadzi dodáva na atraktivite svojou charakteristickou matnou farbou a prírodnou „drsnejšou“ štruktúrou. Ľanové vlákno je veľmi pevné a odolné, výborne absorbuje vlhkosť, je priedušné a má vynikajúce termoregulačné vlastnosti. Ľan patrí medzi obľúbený materiál dizajnérov GGH. Chladivý ľanový model si môžete upliesť alebo uháčkovať z priadzí ggh Linova

                                   ggh Manila

 
                                 alebo ggh Safari.

Viskóza (drevná celulóza) sa v minulosti používala ako náhrada za drahý prírodný hodváb. V súčasnosti sa pridáva do priadzí vďaka svojej chladivosti, vysokému lesku a vynikajúcej splývavosti. Ak potrebujete model, ktorý ma kopírovať vaše krivky, určite siahnite po priadzach ggh Manila alebo ggh Mystik.


 

Na záver si ešte ospievame úžasné vlastnosti konopného vlákna. Okrem toho, že je veľmi pevné a odolné, antistatické a veľmi dobre saje vlhkosť, tak oproti ostatným letným materiálom zadržiava väčšie množstvo UV žiarenia. Ak sa teda chystáte k moru alebo do hôr, upleťte alebo uháčkujte si najprv tričko z priadze ggh Toscano.

 

Sylvia Sopcakova

Stránka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.