Domov Blog Návody na všeličo Džínsová súprava pre slečnu

Džínsová súprava pre slečnu

Sylvia Sopcakova 22 júla, 2013 Nekomentované
L

Letné prázdniny milujem od svojich prvých vo veku 7 rokov a nič sa na tom nezmenilo ani za tie desiatky rokov, ktoré mi medzitým pribudli. Prvým júlom na mňa padá dovolenková nálada, zo vzduchu na mňa zavanie sloboda, uvoľnenie a hlavne množstvo pozitívnej energie. Túto energiu sa snažím potom počas celého leta pretaviť do aktivít, ktoré ma lákajú po celý rok, ale až leto je na ne ten správny čas. Od zdolávania hôr, cez varenie džemov až po maľovanie tričiek a vypratávanie starého oblečenia zo skríň. Moje deti už túto moju aktivitu poznajú a vedia, že ich nenechám cez prázdniny sa váľať na gauči. Keď už nič iné, podstrčím im zopár knižiek s nápadmi na tvorivé činnosti a muselo by v tom byť naozaj niečo vážne, aby sa nechytili. A takto som na návnadu v podobe knižky Výrobky z textilu pred pár dňami ulovila aj dcéru. Nová kabelka s vrecúškom na mobil a kozmetickou taštičkou sa 9-ročnej slečne totiž vždy zíde. A keď sa pri tom zužitkuje aj kus vyradených džínsov, moja duša až tak plesá.

Zo starých džínsov (môžu byť aj menčestráky) nastriháme diely. Na kabelku kus rúry nohavíc – veľkosť podľa priania majiteľky. Na ucho treba 3 pásiky široké 2,5 cm, dĺžka podľa potreby (odmerajte a pridajte ešte asi 1/4 nameranej dĺžky naviac – my sme potrebovali ucho dlhé asi 80 cm, takže sme nastrihali 100 cm pásiky). Rúru nohavíc na užšej strane zašijeme (dno kabelky), vrch ohneme dovnútra. Z kartóna vystrihneme obdĺžnik a spravíme doňho okienko 12×16 cm. Lepidlom v tyčinke prilepíme kartón na vrchnú stranu kabelky a šablóna, cez ktorú budeme kabelku savovať, je hotová. Látku vypcháme igelitom a novinami a okienko ponatierame Savom. Dcéra natierala tenšou štetkou, treba ale rátať s tým, že štetiny pomaly miznú, Savo ich rozožiera. Odporúčam dieťaťu natiahnuť rukavice, ale ak bude pozorné, nie je to nutné. Necháme dokonale uschnúť a až potom odstránime šablónu.

Farbami na textil dcéra nakreslila obrázok (niektoré farby na textil treba po uschnutí prežehliť, aby sa zafixovali).

Kým nám všetko schne, nastriháme si diely na vrecúško na mobil a kozmetickú taštičku. Rozmery sú opäť podľa potreby – vrecúško podľa mobilu a kozmetickú taštičku podľa zubnej kefky a krému :-).

Savom a tenším štetcom na ne nakreslíme vzory. Po uschnutí zošijeme do požadovaného tvaru, na hornú stranu kozmetickej taštičky našijeme zips.

A vrátime sa späť ku kabelke. Chýba jej ucho. Tri pásiky preložíme po dĺžke na polovicu (tým získame tenšie pásiky, ktoré budú mať lícovú stranu z oboch strán) a zažehlíme. Keďže džínsovina sa dosť pára, obendlovala som pásiky z tej páravej strany na stroji. Všetky tri pásiky prišijeme na jednu stranu kabelky, zapletieme do vrkoča a prišijeme konce na druhej strane kabelky.

Paráda je hotová a spokojnosť nesmierna.

Kozmetickú taštičku sa nám nepodarilo v čase písania tohoto príspevku dokončiť, pretože napriek množstvu rôznych zipsov v našej domácnosti, ani jeden nebol vyhovujúci.

Sylvia Sopcakova

Stránka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.