Domov Blog Novinky a nápady Háčkovaný klobúk na Halloween, naozaj hrubá alpaka, klbká vo farbe medu a terakoty

Háčkovaný klobúk na Halloween, naozaj hrubá alpaka, klbká vo farbe medu a terakoty

sopcak 27 októbra, 2021 Nekomentované
CHB 37 05

 v nedeľu bude Halloween. Niektorí sú jeho vášnivými zástancami, chystajú tekvice, kostýmy, lampáše… Iným stúpa adrenalín už len pri zmienke o ňom, operujú cudzími tradíciami, podporou konzumu a detským žobraním sladkostí od susedov. U nás doma je Halloween pevne zakorenený už niekoľko rokov. Znamená to spoločne strávené poobedie pri chystaní špeciálnej halloweenskej večere, vyrezávanie tekvíc, tiché obdivovanie svetielok v tmavej obývačke a potom rodinná večera z toho, čo sme si pripravili. To všetko v čiernych plášťoch, so strigôňskymi klobúkmi na hlave, na líci namaľovaný netopier alebo pavučina. A k tomu nám štýlovo asistuje naša čierna mačka. Pretože, náš či nenáš, importovaný-neimportovaný, každý sviatok sa dá poňať ako príležitosť byť spolu, niečo zaujímavé robiť a zdieľať a vytvárať si spomienky, ktoré prežijú natrvalo.

Ak sa aj vy chystáte tento týždeň vyrezávať s ratolesťami tekvičky, môžu to robiť v štýlových klobúkoch ako správni čarodejníci. 🙂 Stačí pár klbiek, háčik a šikovné mamkine alebo babičkine ruky. Návod nájdete tu.A keďže som sa doňho už pustila, poradím vám, že ideálna je čierna priadze Comete, ktorá má v sebe tie najsprávnejšie čarodejnícke trblietky.

So súpravou 8 plastových koliesok sa vám výroba brmbolcov nemôže nepodariť. Brmbolce v 4 veľkostiach vytvoríte jednoducho, bez náročného prevliekania priadze cez stred a baviť to bude aj vaše deti.Súprava na brmbolce

Farby medu, terakoty, štrku a vlny pôsobia naozaj harmonicky a upokojujúco. Naviac vás môže tešiť, že pletiete ekologicky, pretože priadza Cheval Blanc Cyclades je vyrábaná recykláciou textilných materiálov. Čo jej, samozrejme, neuberá na kvalite.

V klbkách Red Heart Mohair Mix sa stretol prírodný mohér s ovčou vlnou a akrylovými vláknami, aby ste si mohli na zimu pripraviť celú škálu teplých zimných doplnkov, v ktorých budete vyzerať naozaj elegantne.

Hodvábny lesk vás upúta na pohľad, po dotyku si budete myslieť, že držíte klbko angorskej vlny. Ide však o špeciálne upravenú akrylovú priadzu, ktorú budú milovať všetci, ktorých drsnejšie vlnené úplety hryzú a škriabu.Red Heart Soft

Skúste skombinovať matnejšiu hebučkú priadzu s chĺpkom Softine s efektnou flitrovou Saphir ako to urobila šikovná Majka. Výsledkom bude luxusný úplet, ktorý sa rovnako dobre uplatní na čiapkach a nákrčníkoch, ako aj na šatkách alebo celých pulóvroch.

Skutočná lahôdka na super rýchle upletenie šálov, čiapok, ale aj pulóvrov a kabátov. Extra jemné alpakové vlákna dávajú priadze neobyčajnú hebkosť. Akryl sa zase stará o to, aby priadza bola ľahučká a model si držal tvar aj napriek objemu a hrúbke priadze. Úplet z priadza Schachenmayr Alpaca Big je krásne mäkký a zamatový na dotyk aj na pohľad.

Jemná vlna spevnená polyamidom na odolné ponožky, ktoré vás v zime zahrejú a v lete poskytnú komfort pri letných športoch v horách. Priadza je samovzorovcia, takže bez väčšej námahy vyrobíte ponožky, ktoré vyzerajú, akoby ste im vzor vypletali očko po očku.Regia Design Line Arne&Carlos

Ručne pletená alebo háčkovaná žínka na jemnú masáž tela pri kúpaní môže byť pekným darčekom, ktorý pridáte do balíčka s kozmetikou.Priadza Fil’eau

Prajeme vám krásny týždeň, a nech už strávite víkend v znamení Halloweena, Dušičiek alebo len s klbkami v rukách, hlavne, nech je pokojný, príjemný a plný svetielok.

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.