Domov Blog Naše priadze vlny Hrubé priadze

Hrubé priadze

Sylvia Sopcakova 16 januára, 2014 Nekomentované
Čiapka a nákrčník

Túto sezónu priam letia čiapky, šále a nákrčníky z hrubých priadzí všetkých možných druhov a farieb. Otázka „ktorú hrubú priadzu z vašej ponuky určenú na ihlice/háčik č. 6 – 12 môžem použiť na…“ sa zjavuje v mailových dopytoch asi najčastejšie. Aby ste sa v našej ponuke trošku zorientovali, pripravila som malý výber tých najpoužívanejších a najzaujímavejších. Keď si kliknete na názov priadze, otvorí sa vám celá ponuka v našom obchodíku.

Baya – zmes vlny a akrylu, ktorá po upletení vytvorí krásny pruhový efekt. Vlna v tejto priadzi nie je extra jemná, takže pre dieťa a ľudí s citlivou pokožkou neodporúčam. Pre všetkých ostatných však áno, mám na ňu od zákazníčiek len tie najlepšie ohlasy. Vlna je mäkkučká, splývavá, takže aj háčkovaný výrobok z nej bude padavý, nebude stáť ako plech.

Laponieopäť zmes vlny a akrylu, tentokrát natuhšie spradená. Laponie odporúčam buď pliesť (ihlice 5 – 6), alebo na ňu použiť väčší háčik, ako odporúča výrobca. Vďaka spracovaniu sa vám Laponie nebude žmolkovať ani pri náročnejšom zaobchádzaní. Z Laponie budú krásne nielen čiapky a šále, ale je veľmi vhodná aj na pletené kabáty, dlhšie svetre a deky.

New spot uni  a New spot color – hrubá mäkkučká zmesová priadza, ktorá priam vyzýva k zababušeniu sa. Keď ju chytíte do rúk, hneď by ste zmenili príslovie „Má sa ako v bavlnke“ na „Má sa ako v New Spot“. Priadza je voľnejšie spriadaná, výrobky treba prať radšej ručne, alebo na šetrnom programe.

Prima – novinka tejto sezóny v módnych farbách. Okrem klasických odtieňov ju môžete mať aj v neónovom prevedení alebo v multikolor verzii. Pevný, kvalitný akrylový materiál, zároveň aj príjemne mäkký a poddajný.


Polaire – najhrušia priadza v našom sortimente. Vďaka tomu ju môžete použiť nielen na pletenie na ihliciach, ale aj pletenie na rukách. Dobre z nej vyzerá pelerína, šál, nákrčník a dokonca aj čiapka.

ggh Aspen – hladká klasika, ktorá nájkrajšie ukáže na osmičkových a aranských vzoroch. Jemná merino vlna robí z tejto priadze naozaj skvostný materiál, nadčasovú lyžiarsku súpravu z nej unosíte aj v ďalších sezónach.

 

ggh Camello – na prvý dotyk by sa táto vlna s prídavkom ťavej srsti mohla zdať tuhá a na myseľ by vám prišli obavy, či oblečenie z nej nebude príliš „plechové“. Možno by ste aj siahli po väčších ihliciach ako odporúča výrobca. Zbytočne. Po vypraní sa úplet úžasne zjemní, ostane padavý a mäkkučký na dotyk.

ggh One Zero – skutočná lahôda, 100% vlna spracovaná tak, aby vyzerala ako ručne pradená. Naviac skutočne ručne farbená. Každé pradeno je unikát.

Lisa Big a Lisa Big color – pevne, kvalitne spradená akrylová priadza, obľúbená nielen na nákrčníky a čiapky, ale aj na kabáty.

Bravo Big a Bravo Big Color – v podstate identický materiál ako Lisa Big, avšak v pestrejšej farebnej ponuke. Priadza je určená na modely, ktoré sa často používajú. Veľmi dobrá investícia do trvanlivého materiálu, s ktorým sa dobre pracuje.

Vivid – mäkká, navoľno spradená akrylová priadza v ultra moderných odtieňoch. -násťročný v súprave z Vividu bude jednoducho neprehliadnuteľný. Dieťa v takejto čiapke sa vám nestratí ani v dave na námestí. Kvôli tomu, že je priadza voľnejšie spradená a teda veľmi mäkká a hebká, sa trochu žmolkuje, životnosť modelu z tejto priadze odhadujem tak na 2 roky max. Ktorému dieťaťu by to ale vadilo. Okrem toho, na budúcu sezónu budú ultra moderné už aj tak úplne iné farby a strihy.

Swerve -uzlíková priadza na efektné šály môže byť pletená rovnako na ihliciach, ako aj na rukách. Materiál je veľmi príjemný, hebký, krásne sa dá doňho zababušiť a schovať pred zimou.

Prajem príjemné vyberanie. Ja už som sa zase namotivovala. Idem vybrať klbko Polairu a skúsim z neho umotať čiapku, ktorú som našla v poslednom čísle časopisu Cheval Blanc.

 

 

 

Sylvia Sopcakova

Stránka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.