Domov Blog Novinky a nápady Lana Grossa – pojem vo svete pletenia a háčkovania

Lana Grossa – pojem vo svete pletenia a háčkovania

sopcak 26 novembra, 2020 Nekomentované
CHB 36 10
[

ak si kupujete niekedy časopisy na pletenie v novinovom stánku, nie je možné, aby ste sa nestretli s priadzami nemeckého výrobcu Lana Grossa. Ich meno je naozaj veľkým pojmom vo svete klbiek a túto reputáciu si vyslúžilo veľkou kvalitou svojich produktov, napaditosťou dizajnérov a odvahou udávať nové trendy vo vývoji priadzí. Hneď na začiatok môžete zistiť, o čom hovoríme, ak si prelistujete ktorýkoľvek časopis Lana Grossa.

Čo sa musí uznať dizajnérom firmy Lana Grossa je obrovský cit pre miešanie farieb. Tuto trošku hrdzavej, ešte málinko fialovej k tej olivovej, teraz to celé spraďme na muliné vlákno… a výsledkom je takáto úžasná zmes na jednom klbku.

Mäkučká merino vlna, do ktorej sa v zime zabalíte ako do perinky, sa pletie na hrubých ihliciach, aby úplet zostal pekne nadýchaný a príjemný na dotyk. Čiapku dáte za jeden večer, nákrčník za druhý a na tretí už budete rozmýšľať, akú ďalšiu farbu si vyberiete.

Určite by ste uhádli, ze názov priadze Cashseta v sebe skrýva dve slovíčka, pri ktorých každá pletiarka zbystrí pozornosť. Kašmír a hodváb. Človek ani nevie, na ktorý materiál má skôr spievať chvály. Či na jemnosť a nežnosť kašmíru, alebo hebosť a lesk hodvábu…

Potrebujete trošku motivácie, aby ste chytili do rúk ihlice lebo háčik? Nový časopis Filati Home 73 vám jej poskytne neúrekom.

Efektná, krásne prefarbená priadza. Dlhý úsek jednej farby plynule prechádza do druhého, ten do tretieho… Ešte zaujímavejší efekt dosiahnete pri pletení jedného dielu rôznymi smermi.
Z extra ľahučkej, veľmi teplej zmesi dvoch exkluzívnych prírodných materiálov – kašmíru a jemnej vlny – vykúzlite model, ktorý vám v zime zabezpečí maximálne pohodlie.
Zaujímavá hra mat-lesk v podaní jemnej merino vlny a hviezdneho hodvábu. Mäkká, nadýchaná, hebká priadza v žiarivých farbách na rozsvietenie vašej zimnej výbavy.
Muliné prefarbenie klbiek znamená, že sú spradené spolu vlákna viacerých farieb. Na úplete sú potom všetky farby všade vo forme melíru.
Viete, po ktorých klbkách najčastejšie siahnu deti, keď sa dostanú do nášho skladu? Hádate správne – neónová ružová, neónová zelená, neónová žltá alebo aj oranžová. Skúste sa spýtať tých vašich.

Prajeme vám krásny víkend, nechajte jesenné slniečko a štnrganie ihlicami blahodárne pôsobiť na vaše telo, na dušu a tým aj na celú náladu.

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.