After a comfortable breakfast, served in the car, Mr. Fogg and his partners had just resumed whist, when a violent whistling was heard, and the train stopped. Passepartout put his head out of the door, but saw nothing to cause the delay; no station was in view.

Aouda and Fix feared that Mr. Fogg might take it into his head to get out; but that gentleman contented himself with saying to his servant, “See what is the matter.”

ELEVEN IN THE MORNING

At eleven in the morning the train had reached the dividing ridge of the waters at Bridger Pass, seven thousand five hundred and twenty-four feet above the level of the sea, one of the highest points attained by the track in crossing the Rocky Mountains. After going about two hundred miles, the travellers at last found themselves on one of those vast plains which extend to the Atlantic, and which nature has made so propitious for laying the iron road.

THE ATLANTIC BASIN

On the declivity of the Atlantic basin the first streams, branches of the North Platte River, already appeared. The whole northern and eastern horizon was bounded by the immense semi-circular curtain which is formed by the southern portion of the Rocky Mountains, the highest being Laramie Peak. Between this and the railway extended vast plains, plentifully irrigated. On the right rose the lower spurs of the mountainous mass which extends southward.

The only difference between the saint and the sinner is that every saint has a past, and every sinner has a future. Oscar Wilde

 • Mäkkučká zmes jemnej merino vlny a bavlny je výborný materiál na jar, leto aj teplejšiu jeseň. Bavlna dobre saje pot a je priedušná. To isté môžeme povedať aj o merino vlne, avšak tá naviac udržiava stabilnú teplotu a je teplá a suchá na dotyk aj keď nasaje vlhkosť. Okrem toho pohlcuje pachy a tak tričko s prímesou merino vlny príjemne vonia aj po niekoľkých hodinách nosenia. Keďže je priadza hebká na dotyk, je veľmi vhodná aj na detské oblečenie.

  Tenučké vlákna farebnej bavlny prepletené s bielou merino vlnou vytvárajú jemný melanžový efekt.

  Zloženie: 57% bavlna, 43% merino vlna superwash
  Návin : 140 m/ 50 g
  Balenie: 50 g
  Ihlice: č. 3
  Spotreba na pulóver veľ. 38/40: 400g (8 klbiek)

  Pre klbká zo skladu je dodacia lehota: 3 dni.
  Väčšie množstvo pre vás radi doobjednáme. Dodacia lehota: 2 týždne

   

  Zobraziť produkty
 • Priadzu Opéra môžete použiť na celú škálu oblečenia pre dospelákov aj pre deti. Úplet je mäkký a príjemný na dotyk, vďaka vlne pekne hreje, dobre sa udržiava. Vďaka tomu je vhodná na každodenné nosenie od jesene až do jari.

  Zloženie: 70% akryl, 30% vlna
  Návin : 130 m/ 50 g
  Balenie: 50 g
  Ihlice: č. 3,5 – 4

  Pre klbká zo skladu je dodacia lehota: 3 dni.
  Väčšie množstvo pre vás radi doobjednáme. Dodacia lehota: 2 týždne

  Zobraziť produkty
 • Úsporná vlnená priadza s vysokým návinom. Vďaka vlne je pekne hrejivá, ľan dodáva výslednému modelu matný a patinový povrch. Krásna na vypletané vzory tón v tóne alebo rustikálne vrkočové pulóvre.
  Zloženie: 70% vlna, 30% ľan
  Návin: 180 m/50 g
  Klbko: 50 g
  Ihlice: č. 3,5 – 4,5
  Spotreba na pulóver veľ. 38/40: 450 g

  Pre klbká zo skladu je dodacia lehota: 3 dni.

  Zľava!
  Zobraziť produkty