Domov Blog Novinky a nápady Na tenké ihlice, na tenký háčik… pletenie na tenkú nôtu.

Na tenké ihlice, na tenký háčik… pletenie na tenkú nôtu.

sopcak 3 decembra, 2020 Nekomentované
CHB 26 09
[

viem, že ide zima a väčšina z vás sa pozerá po čím hrubších priadzach. Jednak aby pletenie pekne rýchlo pribúdalo, pretože členov rodiny, ktorých treba opliesť, je veľa. A tiež preto, že s predstavou teplého zimného pletenia sa nám skôr spája pekne objemné klbko než tenká niť. Lenže… ako všetko, aj tento pohľad má svoje lenže. Ono totiž aj to tenké vlákno dokáže pekne zahriať, ak je zo správneho materiálu.

Tenučké vlákno hodvábu by samo osebe veľmi tepla v zime neurobilo. Ak ho však obalíte tými najjemenjšími alpakovými chĺpkami, hneď dostáva iné vlastnosti. Či už použijete klbká Brushed alpaca silk samostatne alebo ich pripletiete k hladkej priadzi, výsledkom bude mäkký, nadýchaný a hlavne hrejivý model.

Dáte prednosť nežným pastelovým odtieňom, alebo pôjdete do dramatickej kombinácie čiernej s bordovou? Prípadne ostanete verná džínsovej klasike? Z merino vlny
Schachenmayr Merino extrafine 285 Lace sa môžete pustiť do parádnej šatky, ale ak si trúfate, do Vianoc ešte stihnete aj pulóver.

Nenechajte sa pomýliť, ponožkové vlny nemusia byť použité iba na ponožky. Keďže sa väčšinou jedná o tenšie priadze, krásne z nich vyniknú svetrík a pulóvriky s ažúrovými vzormi. A vďaka subtílnosti úplet z nich nepridáva na objeme.

Teplá ovčia vlna, aby ponožky dobre hriali, troška polyamidu, aby pekne dlho vydržali a nepredierali sa. Teraz už len chytiť do rúk ihlice a o chvíľu môžete mať ponožky pre každého člena rodiny.

Ďalší dôvod, prečo zimné pletenie nemusí byť iba hrubé…  Háčkované a pletené vianočné ozdoby si priam pýtajú tenučkú niť. Napríklad Crochet by OKÉ.

Mohér je vlákno vyrobené zo srsti angorských kôz a rovnako patrí medzi hrejivé materiály. Aj tenšia mohérová priadza dokáže v zime zázraky.

Tenučká ako pavučinka, hebká ako pierko. Klbká Kidsilk haze vám vymažú všetky predsudky voči mohéru. Kid mohér vás pohladí a hodváb už len dokončí prácu, aby ste z úpletu z Kidsilk haze mali ten najlepší pocit. Nadýchaný ľahučký model bude vašim obľúbeným kúskom. Ak si netrúfate na celý pulóvrik, pokojne si vyrobte len nákrčník alebo šatku a vyskúšajte vlastnosti tejto výnimočnej priadze.

Až 200m priadze nájdete na jednom klbku ggh Baby Alpaka Fino. Na ihliciach č. 2,5 bude úplet pribúdať síce pomalšie, ale ak vás baví počúvať štrngot tenkých ihlíc a nikam sa neponáhľate, získate do svojho šatníka hotový šperk.

Priadze Regia sú primárne vyrábané ako ponožkovky. Bola by ale škoda takto obmedziť použitie týchto nádherných klbiek s hodvábnym leskom a neuveriteľne hebkým omakom. Z klbiek Regia Premium Silk si pokojne doprajte mäkkučký šál s čiapkou, hrejivý pulóvrik alebo dokonca luxusné pletené šaty. A neváhajte ju použiť aj pre celkom maličké bábätká.

Super ľahká priadza na krásne čipkové úplety z hrejivej alpaky a hebkého hodvábu. Jemný hodváby lesk bude čerešničkou na torte vášmu novému modelu. Či už si upletiete šatku, luxusnú súpravu čiapky a nákrčníka alebo sa pustíte do celého svetra, získate do svojho šatníka kúsok, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani princezná.

Prajeme vám krásny víkend, nech vám tenké ihlice veselo štrngajú, hrubké klopkajú a ak používate radšej háčik, tak si do rytmu zaspievajte.

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.