Domov Blog Novinky a nápady Ovčia vlna merino aj nemerino, vyrobte si vlastné topánky s Botties, teplý kabátik spichnutý za pár večerov. 

Ovčia vlna merino aj nemerino, vyrobte si vlastné topánky s Botties, teplý kabátik spichnutý za pár večerov. 

sopcak 27 januára, 2023 Nekomentované
CHB 37 05

Milé pletiarky, háčkarky a zberateľky farebných klbiek,

s modelmi z teplej alpakovej priadze nemôže byť vonku zlé počasie! Nech sa vám zdá akokoľvek neútulne, len čo sa zabalíte do hrejivého ponča, teplého šálu alebo mäkkučkého pulóvra, hneď sa vonku rozjasní a dostanete chuť na poriadnu prechádzku. Schachenmayr Magazin 033

Drops Snow je správna zimná ovčia vlna s ktorou na hrubých ihliciach rýchlo upletiete hoci aj deku. Alebo čiapku, šál, kabát, sveter… Vybrať si môžete z neutrálnych farieb, z prírodných ale aj z jasných, sviežich, takmer až neónových odtieňov.

Ihlice č. 4, niekoľko klbiek Drops Merino Extra fine a k tomu pekný osmičkový vzor. Nič viac nepotrebujete na svoj nový športový pulóver.

Nádherne mäkkučkú, huňatučkú priadzu Cheval Blanc Fauve môžete použiť na lemy oblečenia, na deky a vankúše, alebo aj na hračky, ktoré budú vyzerať ako živé.

Na osmičkové a vrkočové vzory potrebujete rovnomerne spradenú vlnu a vo vhodnej hrúbke, aby vzor na úplete pekne vynikol. Samozrejmosťou je, že ide o ovčiu vlnu, ktorá dobre hreje a bez problémov sa udržiava.
Cheval Blanc Laponie

Len jedno klbko spotrebovala Marcelka na túto elegantnú súpravu nákrčníka a rukavíc. A ako nám povedala, ostalo jej určite ešte na čelenku a ďalšie rukavice.
Lana Grossa Gomitolo Versione

Jemná merino vlna, ktorú môžete použiť aj na citlivú pokožku, aj pre deti. Očká sa pekne ukladajú, úplet je úhľadný, mäkký a hrejivý. Táto priadza má Oeko-Tex® certifikát.
Drops Big Merino

Vyrobiť si vlastné topánky? Brnkačka! Ekologické podrážky môžu byť niekoľkokrát prerobené v duchu „upcycling“ a „do-it-yourself“, sú vhodné do interiéru aj exteriéru. Môžete pliesť, háčkovať, použiť plsť alebo látku. Dokonca aj takú, ktorú by ste už ináč vyhodili – skvelý nápad, ako zužitkovať vaše staré džínsy. Užite si výrobu vlastných čižiem, papúč alebo baleríniek.
Botties

Elegantný, ženský, s jednoduchým strihom ale zaujímavými detailami a hlavne teplý a mäkký – taký je svetrík v skrátenej dĺžke bez gombíkov, ktorý si z hrubej vlny upletiete za pár večerov.
Model CHB 46/05

Milé žienky, veríme, že ste mali úžasný štart do nového roka a že už teraz máte plnú hlavu nápadov, ktoré by ste chceli zrealizovať,

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.