Domov Blog Novinky a nápady Pletený dievčenský kardigan, výhody zmesových priadzí, tričko s kruhovým sedlom

Pletený dievčenský kardigan, výhody zmesových priadzí, tričko s kruhovým sedlom

sopcak 18 mája, 2023 Nekomentované
CHB 38 10

Milé pletiarky, háčkarky a zberateľky farebných klbiek,

ak ste ešte neskúšali pletenie v jednom kuse od vrchu, máte príležitosť. Na hladkom tričku sa nebudete musieť trápiť s náročným vzorom, takže sa budete môcť dobre sústrediť na pravidelné pridávanie očiek a vypracovanie vrchnej časti. Oživenie prinášajú farebné „bodky“ vypletené tou istou priadzou v iných odtieňoch.

Model CHB Tričko IRIS

Časopis plný nepostrádateľných spoločníkov na teplé dni, ľahkých a jednoducho kombinovateľných. K slovu sa dostanú aj veľké vzory a nápadné hry s farbami, či už v podobe pásikov alebo color-blocking. Na záver si vychutnáte zopár modelov na zútulnenie vášho domova.
Lana Grossa Filati 65

Výhodou zmesových priadzí v kombinácii bavlna+akryl je ich jednoduchšie udržiavanie a menšia hmotnosť výsledného modelu. Bavlna je úžasná, príjemná na telo a priedušná, akryl však priadzu vyľahčuje a zabezpečuje rýchlejšie schnutie úpletu.

Cheval Blanc Salsa

Ak do bavlny primiešate polyester, opäť získate priadzu ľahšiu ako samotná bavlna, rýchlo schnúcu a naviac za výbornú cenu. Vrchné jarné svetríky, všemožné bytové doplnky, jarné a jesenné čiapky – to sú všetko modely, na ktoré môžete s veľkým úspechom použiť priadzu Drops Cotton Light.

Pletených modelov pre menšie deti a bábätká nájde človek nepočítane, pre mladších školákov tiež nie je problém pohľadať vhodný návod, ale na staršie deti akoby dizajnéri zabudli. Možno je to tým, že v určitom veku sú proste pletené veci „obstarožné“ a „trápne“. Keď však dcére alebo vnučke prepašujete do šatníka takýto pletený kabát, určite ho vytiahne viackrát, a nielen na „povinnú jazdu“, aby mamka/babka bola spokojná.
Návod na dievčenský kardigan

Nežné, dievčenské, zaujímavé… pohodlné tričko z bambusovej priadze je nielen naozaj pekné, ale naviac sa vám v lete bude výborne nosiť aj v tých najteplejších dňoch.

Model CHB 38/01

Predstavte si spojenie troch prírodných materiálov – alpaky, modalu a merino vlny, ktoré spradieme do ľahučkého nadýchaného vlákna s jemným leskom. A, samozrejme, drobným chĺpkom. V dlhších úsekoch prestriedame dve farby a navinieme z toho 50 gramové klbko. Prekvapene zistíme, že na jedno klbko potrebujeme až 230 metrov priadze, takže máme super úspornú priadzu s veľmi malou spotrebou. Potom nám nezostáva už nič iné, iba chytiť ihlice č. 4 a ruky sa nám nadšene samé pustia do práce…
Lana Grossa Duetto Puno

Nadýchaná jemná zmes vlny a akrylu zafarbená tón v tóne s postupnými prechodmi medzi stupňami daného odtieňa. Vďaka vysokému návinu má malú spotrebu a je vhodná rovnako na teplé odevy ako aj doplnky pre vás alebo váš byt.

Schachenamyr Peak Color 

Tenká priadza, sa vám určite bude hodiť na pletenie a háčkovanie pavučinkových šálikov, éterických šatiek, urobiť z nej môžete detské oblečenie, ľahučké svetríky a pulóvriky, a aj šaty a šatôčky.

Red Heart Margareta

Milé žienky, prajeme vám krásny začiatok týždňa, samé dobré nápady, chuť a čas na ich realizáciu a okolie, ktoré ich ocení, 

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.