Domov Blog Novinky a nápady Ako potešiť -násť ročných? Pripravte si háčik, farebné klbká a čítajte ďalej…

Ako potešiť -násť ročných? Pripravte si háčik, farebné klbká a čítajte ďalej…

Sylvia Sopcakova 16 februára, 2017 Nekomentované
Háčkované hekísky
[

Háčkované hekískyaj vám sa už stalo, že ste svojmu synovi (vnukovi, synovcovi…) vo veku „ani dieťa, ani dospelý“ uplietli úžasný sveter, neodolateľnú čiapku a on si to obliekol
presne jeden raz, aj to len vtedy, keď ste na to dohliadli? Nenechajte sa znechutiť a skúste to znovu. Ale mazane! Pripravte zopár takýchto háčkovaných, ryžou plnených hekísiek a uvidíte, ako začne mať váš tínejdžer rád ručne robené darčeky.

Bravo color 2083 modrá/sivá/ružová pastelAk sa vám nechce na loptičkách striedať farebné pásiky, vezmite si na pomoc klbko Schachenmayr Bravo color. Táto priadza má ešte jednu výhodu – pokojne si pri pletení pustite telku a sústreďte sa na film. Stačí vám totiž pliesť úplne jednoduchý hladký vzor. O efekt sa postará samotné vlákno.

Bravo Baby je detský akryl, špeciálne upravený, aby úplet odolával slinám, udržal si farbu, zniesol časté pranie a zachoval si tvar. Určite máte v okolí niekoho, kto by to ocenil.

Soft mix je vďaka merino vlne a alpake veľmi hrejivá, zároveň však ľahučká ako pierko. Nechajte sa ňou pohladiť.

 

Väčšina pletiarok sa priznáva, že najhoršia časť práce príde po upletení dielov. Áno, hovorím o zošívaní. Ak je aj u vás tento úkon kameňom úrazu, vyskúšajte nový postup na upletenie svetra, pri ktorom ušetríte väčšinu zošívania.

Nezabudnite občas nazrieť na našu FB nástenku. Šikovné žienky na nej uverejňujú svoje diela. A človek nikdy nevie, kde nájde tú správnu inšpiraciu a kedy ho múza kopne.

Milé žienky, ak sme vám v minulom roku urobili radosť, ak sa vám s nami dobre spolupracovalo a prispeli sme niečim pozitívnym do vášho života, dajte o tom vedieť aj ostatným a zahlasujte za nás v ankete o ShopRoku 2016. Za každý hlas vám veľmi pekne ďakujeme.

Prajeme vám veľa dobrých nápadov, čas na ich realizáciu a radosť z vytvoreného diela,
Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk

Sylvia Sopcakova

Stránka