Domov Blog Naše priadze vlny Priadze na prechodné obdobia

Priadze na prechodné obdobia

Sylvia Sopcakova 10 januára, 2014 7 komentárov
Country tweed 58 Flanelová siv
Z

Za normálnych okolností by sme sa o tomto čase mali babušiť do svetrov z hrubých vĺn, merina, alpaky, yakov, kašmírov a iných materiálov, ktoré za tie tisícročia ľudia objavili ako najúčinnejšiu ochranu pred mrazmi. Čo však v počasí, keď je vonku ani zima ani teplo, vo vlnenom roláku sa človek spotí a v bavlnenom svetríku mu chlad preniká ku kostiam?
Niektoré materiály by mohli byť riešením.

Bamboulene, fantastická zmes vlny a bambusu. Vlna v zime zohreje, dobre saje pot, na dotyk je pritom stále suchá. Bambusová viskóza je mierne chladivá, antibakteriálna a taktiež výborne saje vlhkosť. Všestranne využiteľná na pulóvre, svetre, vesty, čiapky…

Ozalée, 100% bavlna. Neľakajte sa čistej bavlny. S návinom 71,5 m na 50 g je Ozalée dostatočne hrubá na to, aby vám k telu nepustila teploty pohybujúce sa od 0 do 10°C. Rolák a čiapku z nej pokojne použite na jesennú alebo skorú jarnú vychádzku.

Mérino Baby, 100% merino vlna. Ak sa nebojíte práce na tenších ihliciach, Mérino Baby je úžasný materiál, ktorého vlastnosti oceníte väčšinu roka. Ako každá vlna, aj Mérino baby príjemne hreje. Je však dostatočne tenká na to, aby počas nemrazivého dňa udržiavala pod kabátom príjemnú klímu.

Triade, ekologická priadza z recyklovaného materiálu. Vďaka špeciálnej patentovanej výrobe, pri ktorej sa podarilo zrušiť znečisťujúce farbenie materiálu a vypúšťanie odpadov do prírody, vás táto priadza zahreje dvakrát. Prvýkrát na duši, že robíte niečo pre prírodu. Druhýkrát pri nosení hotového výrobku. Vlna, ktorej je v priadzi Triade 38%, vás udrží v teple a suchu. 22% bavlny výborne odvedie pot a zároveň pôsobí ochladzujúco. Naviac na ihliciach č. 5 vám bude úplet krásne pribúdať.

Country tweed, trošku vlny, trošku alpaky, trošku viskózy, doplnené akrylom. Priadza na štýlové rustikálne oblečenie. Na rozdiel od drsných, hrubých materiálov, z ktorých sa kedysi takýto typ oblečenia vyrábal, je Country tweed hebký, jemný a vďaka viskóze pekne poddajný a splývavý. Materiál je namixovaný opäť tak, aby trošku hrial, trošku vetral… a hlavne veľmi dobre vyzeral.

Filigran, 100% merino vlna. Tenučká extra jemná merino vlna vyzýva ku čipkovým kreáciám, ktoré sa tak dobre nosia práve v období, keď potrebujete zahriať, ale len tak trošku. Pulóver z tejto priadze bude trvalým šperkom vo vašom šatníku a vyššie vstupné náklady sa vám mnohonásobne vrátia v podobe úžasného pocitu pri nosení a dlhej životnosti vášho obľúbeného modelu.

Baby Merino Silk DK, hodváb s merino vlnou . Trošku luxusu na záver – jemná merino vlna hreje, udržiava vás v suchu. Hodváb pôsobí antibakteriálne, pohladí vašu pokožku a primerane vás ochladzuje. Čo viac dodať… skúste a uvidíte.

 

Sylvia Sopcakova

Stránka

7 thoughts on “Priadze na prechodné obdobia

  1. Ďakujem za tento článok, pre mňa bol maximálne užitočný. Prosím, pokračujte aj v budúcnosti, Mám momentálne niekoľko rozrobených vecí naraz a mimimum času na dokončenie a už hodnú chvíľu si brúsim zúbky na Filigran. Po vašej recenzii som už na 100% odhodlaná kúpiť ho. Pre mňa ste topka medzi e-shopmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.