Domov Blog Súťaže Takto sme sa hrali…

Takto sme sa hrali…

Sylvia Sopcakova 23 marca, 2015 Nekomentované
V

Včera bolo naozaj nevľúdne. Ani náznak slniečka, len sivo-sivá obloha, človeku sa až z postele nechcelo dvihnúť.
Trošku sme sa pokúsili prifarbiť si deň pestrými vlnkami-bavlnkami.

Stôl sme si obložili klbkami, rôznymi pletacími aj nepletacími pomôckami a pustili sa do vyrábania.

Pred pár dňami nám zlatá Miška doniesla na pletací klub brožúrku s nápadmi na zvieratká z brmbolcov. Veľmi sa nám zišla, ďakujeme. :-)Vďaka nej máme doma o dve zvieratká naviac.

Syn si z brmbolčeka vystrihol tvar myšky, dolepili sme pohyblivé očká, nos, ušká z plsti, chvostík z čističa na fajku a zoznámili sme ostatných plyšákov s novým členom našej rozvetvenej plyšákovskej rodiny.

Dcéra zužitkovala zvyšok plyšovej priadze PIWI, doplnila ju bielym akrylom, tromi hotovými minibrmbolčekmi a bežala zaradiť svoju novú žabku (pre mňa je to skôr strašidielko, ale proti gustu žiaden dišputát) medzi armádu plyšákov na posteli.

Ja som sa pokúsila zrealizovať naozaj (až detsky) jednoduchý nápad na veľkonočné pohľadnice. Na KVETINKOVAČI som si umotala kvietok, prišila ho spolu s gombíkom na tvrdý papier, dovyšívala stonku a list, nalepila drevenú lienočku.

Zatiaľ je to len prototyp, chýbal mi správny materiál. Myslím, že krajšie by boli jednofarebné kvietky z CHEMLONKY alebo PROVÁZKOVEJ.
Určite budem ešte tento týždeň pokračovať, o výsledok sa s vami podelím. Veľká Noc sa nám blíži a ja mám rada ručne robené pohľadnice. A zapojím aj deti, nech môžeme zapriať celej našej širokej rodine.

Sylvia Sopcakova

Stránka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.