Domov Blog Návody na všeličo Tašky, kabelky, kabely… nikdy ich nie je dosť

Tašky, kabelky, kabely… nikdy ich nie je dosť

Sylvia Sopcakova 18 júna, 2015 Nekomentované
P
Pred dvomi mesiacmi som si uvedomila, že moja kabelková a tašková výbava je v tristnom stave. Rozodraté uchá, povolené pracky, roztrhané podšívky… 
Magnetické zapínania, kovové krúžky a rôzne karabínky som odpárala, zvyšný nepotrebný materiál hodila do koša a zostala som prekvapene pozerať, do čoho si vlastne preložím tú kôpku zbytočných nevyhnutností, ktoré som z kabel vytiahla. 
 
Našťastie mám nazbieranú slušnú zásobu časopisov s vyrábaním všetkého možného druhu. V jednom z nich bola nádherná zelená kabelka s kvietkami. V druhom úžasná patchworková šitá, v treťom úplne jednoduchá romantická s čipkou – práca na dve hodinky. A v ďalšom krásne farebná, v nasledujúcom nostalgicky vyzerajúci francúzsky háčkovaný košík, hneď na druhej strane priestorná na cesty… 
Na záver som mala nachystaných desať časopisov s kabelkami, ktorým sa nijako nedalo odolať. 
A tu kdesi začalo moje „taškobláznenie“, ktoré ma držalo posledné týždne. 
Prvá prišla na rad veľká cestovná kabela, aby sme sa nemuseli po ceste vlakom hanbiť za igelitky a rôzne rozodraté plátené kusy, ktoré používame už x rokov. Veľmi sa nám osvedčila, zmestí sa do nej všetko potrebné a  máme to pekne po ruke chránené zipsom. 
 

V priebehu jedného večera (ale dlhého večera, ak sa za večer ráta aj čas po polnoci 🙂 ) sa mi podarilo spichnúť jednoduchú kabelku s čipkou. Mimochodom, ako podšívku som použila šaty, ktoré mi šila moja mama pred tridsiatimi rokmi. K tejto kabelke mám naozaj vzťah.

S dcérou sme sa dopracovali k extravagantnému tvaru dievčenskej kabelky. Moje dievčatko totiž nastrihalo látky v opačných uhlopriečkach, ako malo. Nevadí, poradili sme si a som si istá, že takýto tvar kabelky na ulici nestretneme 🙂

Keď má kabelku jedno dieťa, musí mať aj druhé…

Prvýkrát som skúšala šiť patchwork. Nemám naň žiadne pomôcky, museli stačiť nožnice a krajčírsky meter. A pohárik na obkresľovanie koliesok 🙂 Z výsledku sa teším. A nejaké tie nepresnosti? Kto by ich skúmal…?

 

Na záver prišlo aj na kombinovanú háčkovano-šitú romantickú letnú kabelku vhodnú k sukni aj k džínsom. Pokojne si ju urobte podľa nášho NÁVODU, je naozaj jednoduchá.
 
 
 
 
 
 

Sylvia Sopcakova

Stránka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.