Domov Blog Súťaže Upleť šatku, vyhraj klbká

Upleť šatku, vyhraj klbká

Sylvia Sopcakova 22 júla, 2016 Nekomentované
Tahiti šatka
[

Šatky a plédy sa v posledných rokoch stali také populárne, že snáď neexistuje žena, ktorá by v šatníku nemala aspoň jeden kus.  Dobrá šatka z kvalitného materiálu je nenahraditeľný spoločník pri výletoch, pri letných prechádzkach večerným mestom, pri posedení na terase za jesenného dňa a pri všetkých zimných aktivitách. So šatkou s dobre zvoleným materiálom a farbou dokážete skvele doladiť spoločenské šaty, ľahký letný outfit aj zimné športové oblečenie. Asi ste už pochopili, že čo šatka, to malý zázrak.

Naviac je šatka výborná práca na dovolenky a cesty. Stačí jedno, dve klbká, háčik alebo kruhové ihlice, ktoré nezaberú veľa miesta a o zábavu máte postarané.

Navnadili sme vás, aby ste sa do nejakej pustili? To je dobre. Pretože nielen, že získate výborný a zaujímavý doplnok, ale ešte sa aj môžete zúčastniť našej súťaže.

Fotku upletenej alebo uháčkovanej šatky z priadze z nášho obchodíka KlbkoVlny pošlite do 31.8.2016 na vlna@klbkovlny.sk alebo pridajte na našu FB nástenku. Všetky fotky uverejníme v albume SÚŤAŽ – UPLEŤ ŠATKU, VYHRAJ KLBKÁ. Majiteľka fotky, ktorá bude mať 15.9.2016 najviac zdvihnutých palcov, získa 2 klbká vyššie spomínanej merino vlny FILIGRAN alebo FILIGRAN NON REPEATING.

Aby sme vám výber priadze trošku uľahčili, tu sú vaše najobľúbenejšie „šatkové“ priadze.

Filigran non repeating

 

 

FILIGRAN a FILIGRAN NON REPEATING od Atelieru Zitron je naozajstný unikát medzi priadzami. Tenučká, extra jemná merino vlna bola vyhlásená za najlepšiu vlnu na čipkové práce. Z jedného klbka získate ľahučký pavučinkový poklad, ktorý vás príjemne zahreje.

Mérina

 

 

O niečo teplejšiu, zimnú merino verziu šatky získate z hebkej merino vlny Cheval Blanc MÉRINA. Vďaka jednoliatym farbám a hladkému povrchu sa môžete krásne vyhrať so vzormi. Tie na nej úžasne vyniknú.

Na šatku v rustikálnom štýle v priadze Cheval Blanc COUNTRY TWEED môžete zvoliť hustejší, ale aj riedky sieťový vzor. V prvom prípade ju oceníte v chladnejších jesenných a zimných dňoch, kedy nahradí šále a roláky. Ľahšia verzia poslúži na jar a v lete ako náhrada svetríka.

Ľahký letný model v exkluzívnych farbách si upletiete z tenučkej, mierne elastickej bavlny Schachenmayr TAHITI. Ak si zvolíte kombináciu, ktorá sa hodí k väčšine vašich letných šiat a tričiek, túto šatku zopár mesiacov do skrine neodložíte.

Tahiti šatka

Pri výbere materiálu sa, samozrejme, nemusíte obmedzovať. Krásne šatky získate aj z ľahkých bavlnených a viskózových materiálov, z tenučkých akrylov aj z hrubších vlnených priadzí. Nechajte sa viesť svojou fantáziou a vkusom.

Na vaše fotky a inšpirácie sa veľmi tešíme a veríme, že sa vám podarí pri pletení/háčkovaní šatky stráviť pár príjemných chvíľ.

Váš team Klbkovlny.sk

Sylvia Sopcakova

Stránka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.