Domov Blog Novinky a nápady Upleťte si TOP top, zoznámte sa s rodinkou Lana Grossa Gomitolo a podľahnite kúzlu bambusu. 

Upleťte si TOP top, zoznámte sa s rodinkou Lana Grossa Gomitolo a podľahnite kúzlu bambusu. 

sopcak 17 marca, 2023 Nekomentované
CHB 17/01 Vesta - návod + priadza

Milé pletiarky, háčkarky a zberateľky farebných klbiek,

na prechodné obdobia sú ideálne priadze, ktoré obsahujú čím viac prírodných materiálov, trochu hrejivých, trochu menej hrejivých, hlavne však priedušných. Tak budete v chladných ránach príjemne v teple a cez deň, keď slniečko zosilnie, sa nebudete prehrievať. Zloženie vlna+bavlna+hodváb je ideálne.
Schachenmayr Alva Silk

Bolo by takmer hriechom nevyužiť všetky tie krásne farby, ktoré bavlna Catania ponúka! Ak však nie ste zrovna nadšencom hippie módy a preferujete decentnejšie modely, inšpirujte sa strihom, vyberte dva neutrálne odtien a vyrobte si farebné bloky iba z nich. A my ostatní hurá! Červené, zelené, žlté, fialové a modré klbká čakajú!
Návod na bavlnené tričko v štýle color blocking

O bambusovej viskóze sa všade spievajú iba chvály. A právom – antimikrobiálna, chladivá na dotyk, vhodná aj pre extrémne citlivú pokožku, hodvábne hladká…
Cheval Blanc Ambre

Úplne jednoducho upletený top nechá krásne vyniknúť vašim opáleným pleciam a ramenám. Ak ho skombinujete s džínsovým šortkami alebo s dlhou rozviatou sukňou určite netrafíte vedľa.
Model CHB 12/17

Efektná, krásne prefarbená priadza. Dlhý úsek jednej farby plynule prechádza do druhého, ten do tretieho… Vďaka veľkým, až 200 gramovým klbkám na úplete výborne vynikne prechod farieb bez rušivých nadväzovaní. Zmes vlny a akryku je absolútna zimná klasika, teplá vďaka vlne, vyľahčená vďaka akrylu. Ak sa pohráte so smermi pletenia, efekt priadze bude ešte zaujímavejší.
Lana Grossa Gomitolo Aida

Ak pri ostatných klbkách z rodiny „Gomitolo“ sme zvyknutí na jemné postupné prechody, Tosca sa s tým veľmi nehrá… rovno z modrej skočíme do ružovej, hneď na to nadväzuje hnedá a vzápätí žltá, pričom úseky jednej farby sú pomere dlhé.
Lana Grossa Gomitolo Tosca

Ak v lete preferujete bavlnu, vyskúšajte tú nemercerizovanú. Farby má síce mierne matnejšie ako jej mercerizovaný variant, ale zato z nej vyčaríte krásne mäkký úplet.
Drops Safran

Na letný topík 2-3 klbká, na svetrík asi 6 – toľko budete potrebovať, ak sa rozhodnete obohatiť svoj letný šatník o model z krásnej batikovanej bavlny ggh Calypso.

Milé žienky, prajeme vám krásny víkend, užite si pokojné chvíle a príjemnú spoločnosť ihlíc, háčikov a klbiek,

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.