Domov Blog Novinky a nápady Úplne nové klbká a modely, ktoré ste u nás ešte nestretli.

Úplne nové klbká a modely, ktoré ste u nás ešte nestretli.

sopcak 16 februára, 2022 Nekomentované
CHB 31 09 10

Milé pletiarky, háčkarky a zberateľky farebných klbiek,

na prvý pohľad vyzerá nákrčník z hrubšej priadze úplne obyčajne. Ak mu však venujete aj druhý pohľad, zistíte, že prostriedkom sa vynie vypletená osmička, ktorá mu pridáva na objemnosti a zároveň úplet pekne tvaruje. Ďalší z modelov, ktorý stihnete za pár hodín a vynosíte do zodratia.

Model CHB 42/03

Aj vy patríte medzi fanúšikov priadze Schachenmayr Soft&Easy? V tom prípade vás určite nadchne aj jej mladšia a tenšia sestra Soft&Easy Fine. Vlastnosti ostávajú nezmenené – hladký, mäkký úplet, ktorý rýchlo schne, výborne sa udržiava a nežmolkuje. Počítajte s tým, že na ňu budete potrebovať o trošku menšie ihlice. O celých 60 metrov viac na jednom pradienku však poteší.

Aj vy vidíte namiesto klbiek krásne hotové šatky? Ktorá z nich by sa vám najlepšie hodila ku kabátu?

Schachenmayr Merino Extrafine Lace 285

Vlastnoručne zhotovené hračky sú tým najvďačnejším darčekom pre bábätko aj jeho rodičov. Nežná ovečka bude s drobčekom sladko spinkať v postieľke, zatiaľ čo si rodičia trochu vydýchnu pri káve. Súpravy na háčkovanie Ovečka

Alebo oceníte viac zajka, ktorý sa tiež uložil k spánku? 

Súprava na háčkovanie Zajko

Základ tvorí jemná bavlna, hodvábny lesk a omak jej pridáva bambus a k tomu všetkému troška ľanu pre nefalšovaný prírodný vzhľad. Aj vám sa už zbiehajú slinky? Niet sa čo čudovať. Priadza, ktorá ide v súlade s aktuálnymi trendami – pre pokožku je najlepšie to, čo dýcha prírodou.

Schachenmayr Cotton Bambulino

Efektná priadza s ombré prefarbením, kde dve farby postupne prechádzajú do tretej, štvrtej… Pre to prekvapenie, aký vlastne bude výsledok, sa určite oplatí skúsiť niečo upliesť aspoň z jedného klbka.

Lana Grossa Gioia

Jednoduchý pulóver zaujme prefarbením úpletu a skrátenou dĺžkou vo všetkých partiách. Model z hrubšej priadze upletiete za pár večerov, získate ale verného priateľa proti zime na dlhú dobu.

Model CHB 42/02

Nie nadarmo sa Olympia Ice volá tak, ako sa volá. Úplet vyzerá, akoby ho ranný mráz potiahol srieňom. Efektná, krásne prefarbená hrubá priadza. Striedajúca sa tenšie a hrubšie miesta na vlákne dodávajú úpletu zaujímavú štruktúru.

Lana Grossa Olympia Ice

Materiál príjemný, údržba jednoduchá a pletenie bezproblémové. To, čo však zaujme najviac, je efektný úplet, ktorý začne vznikať už pár centimetrov po nahodení.

Lana Grossa Gomitolo Bene

Napriek jednoduchému vzoru pôsobí dievčenský svetrík luxusne. Robí to princeznovský strih do A a hebká vlna s kašmírom, z ktorej je upletený. 

Model CHB 23/27

Prajeme vám krásny víkend, veľa inšpirácie, veľa tvorenia a veľa dobrej nálady,

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.