Domov Blog Novinky a nápady Čas na tvídové a vlnené úplety, jemné merino a alpaku…

Čas na tvídové a vlnené úplety, jemné merino a alpaku…

sopcak 22 októbra, 2021 Nekomentované
CHB 27 09
[

viete, čo mám cez babie leto najradšej? Asi toho bude viac, ale jedna z obľúbených činností začína tým, že si vytiahnem stoličku na dlažbu pred dom. Tam nám svieti slniečko. Pridám k nej malý stolík, na ktorý položím kávu. A vrecko s pletením. Potom sa usadím a asi 20 minút si vychutnávam kávu, pribúdajúce očká a lúče, ktoré hrejú úplne najsprávnejšie – ani veľa, ani málo, tak akurát. Má to jedinú nevýhodu. Strašne, ale naozaj strašne ťažko sa od toho odchádza späť do života…

Večery sa dajú stráviť rôzne. Bezvládnym pozeraním do telky alebo aj veľmi aktívnym štrnganím ihlicami. Ak nemáte chuť ani na jedno, ani na druhé, možno vám dobre urobí len tak si listovať v časopisoch, trochu vypnúť a popri tom nabrať novú inšpiráciu a energiu.
Klasická zmes vlny a akrylu je naozaj veľmi univerzálny materiál. Môžete ju použiť na celú škálu jesenného aj zimného oblečenia od drobností ako sú čiapky, šále, rukavice, až po veľké projekty typu zimné pánske pulóvre. Vďaka vlne príjemne hreje, ľahko sa udržiava, rýchlo schne a dobre sa s ňou pletie aj háčkuje.
Zaujímavá hra mat-lesk v podaní jemnej merino vlny a hviezdneho hodvábu. Mäkká, nadýchaná, hebká priadza v žiarivých farbách na rozsvietenie vašej zimnej výbavy.

Až 200 metrov jemnej alpakovej priadze nájdete na klbku ggh Baby Alpaka Fino. Šatka, svetrík alebo dokonca celé šaty z nej budú trvalým šperkom vo vašom šatníku.

Už ste sa zoznámili s novými odtieňmi priadze Bravo Baby 185?

Jesenná pelerína veľmi elegantne nahradí kabát, je príjemne voľná a pohodlná a zakryje aj nejaké to kilo naviac.
A naviac by sa vám už čoskoro mohla veľmi hodiť.

Z mäkkučkej detskej merino vlny Cheval Blanc Merino Baby môžete pliesť celú jeseň. Začnite napríklad dekou, potom pokračujte svetríkom, čiapočkou, papučkami a nakoniec môže dôjsť aj na overal a dupačky. A keď sa vám to zapáči, môžete si celé pletenie zopakovať v inej farbe. Alebo prejsť na háčkovanie.

Priadza zo samých prírodných materiálov Drops Soft Tweed vám urobí radosť hneď niekoľkokrát. Najprv pri pletení, keď vám jemne bude kĺzať rukami a hladiť ich. Potom sa nebudete vedieť nasýtiť dotyku s mäkkučkým teplým úpletom. Ďalšia radosť bude, keď zistíte, že na celý pulóver ste spotrebovali iba 8 klbiek. No a najväčšia príde zo samotného modelu, ktorého sa nebudete chcieť vzdať.

Prajeme vám krásny týždeň, nech vás babie leto hreje na tele a spokojnosť so sebou zase na duši,

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.