Domov Blog Novinky a nápady Novinka Schachenamyr Alva Silk – udržateľnosť a luxus v jednom plus návod na minipončo aj čiapku.

Novinka Schachenamyr Alva Silk – udržateľnosť a luxus v jednom plus návod na minipončo aj čiapku.

sopcak 22 novembra, 2022 Nekomentované
CHB 19/19 Deka - návod + priadza

Milé pletiarky, háčkarky a zberateľky farebných klbiek,

matné prírodné aj sýte farby rôzne pozapúšťané do seba, vlákno, na ktorom sa vystriedajú rôzne hrúbky a hlavne nekonečne efektný úplet, na ktorý stačí použiť hladký vzor. Spoznávate klbká Lana Grossa Olympia?

Najprv patent, potom trošku pokrížiť očká a ani sa nenazdáte, čiapka je hotová. A to ešte ani neskončil film. Nevadí, nahoďte na druhú a možno do konca filmu bude aj tá. Upletené z mäkkučkej alpakovej vlny budú skvelými darčekmi pre celú rodinu.
Návod na hrubú čiapku s osmičkovým vzorom

Súprava šatky, čiapky a návlekov na ruky od Zuzky z priadze Lana Grossa Gomitolo Versione je tak nežná a dokonale dotvorená vyšívanými kvietkami, že sa chce človeku nad ňou až spievať!

Ako nazvať tento odevný doplnok? Nákrčník? Na to mu chýba rolák. Na pončo mu zase chýbajú potrebné rozmery. Zhodnime sa na názve mini pončo. A ešte na jednej veci – do kabátov a sák s V-výstrihom je to na jeseň a v zime mimoriadne užitočná vec. Výstrih si môžete upraviť dvojako – buď ako malý golierik, alebo zahnúť dovnútra a vytvoriť malý stojačik.
Návod na mini pončo

V „hniezdočku“ z mäkkučkej teplej merino vlny sa bude vášmu vtáčatku tak dobre spinkať, že ani nepípne.
Spací vak – model CHB W86V „hniezdočku“ z mäkkučkej teplej merino vlny sa bude vášmu vtáčatku tak dobre spinkať, že ani nepípne.
Spací vak – model CHB W86

Luxusný vzhľad, udržateľnosť a férové pracovné podmienky. To sú hlavné atribúty priadze Schachenmayr Alva Silk, ktorá obsahuje až 75% bio prírodných vlákien a má GOTS certifikát. Jemné hodvábne „hrudky“ zvýrazňujú jej prírodných charakter. Je veľmi vhodná na jemné čipkové vzory, a to rovnako pletené ako háčkované. A to nie je všetko! Vďaka 230 metrom na klbku vám na pulóver bude stačiť iba 6 klbiek!

Teplý rolák, v ktorom vám nebude fúkať za krk, vás vzormi pri pletení nepotrápi. Jediné, čo potrebujete, sú hladké a obrátené oká a trošku cviku na kruhových ihliciach. Získate však takého spoločníka do zimy, že sa vám bude na jar s ním ťažko lúčiť.
Model CHB 41/02

Mimoriadne ľahká, nadýchaná a zároveň zimná priadza, ktorá vás vďaka jemnej merino vlne a baby alpake pohladí po pokožke. Tieto vlastnosti u nej výrobca dosiahol vďaka špeciálnemu spracovaniu – jemne spradené vlákna merino vlny a baby alpaky sú zachytené pevnou sieťkou z polyamidu.
Schachenmayr Soft Mix

Fotku nádhernej deky z priadze Ekofil nám poslala šikovná Zuzka.

Milé žienky, prajeme vám krásny víkend, nech sa vám podarí trošku pohnúť so svojimi (určite bohatými) zásobami klbiek a vyrobiť z nich veci, ktoré potešia vašich blízkych,

Sylvia Sopčáková a celý team www.klbkovlny.sk.

sopcak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.