Domov Blog Návody na pletenie Rýchle šaty s elastickou niťou

Rýchle šaty s elastickou niťou

Sylvia Sopcakova 21 augusta, 2013 Nekomentované
D

Dnes to bude návod ako za hodinku a pol vyrobíte jednoduché letné šaty v akejkoľvek veľkosti, a to ani nemusíte mať absolvovaný kurz konštrukcie strihov. Jediným predpokladom je, že vlastníte šijací stroj a viete na ňom použiť rovný steh. Žiadne ďalšie zručnosti a vedomosti sa nevyžadujú.
Potrebovať budete kus látky, elastickú niť na šitie, šijací stroj a bežné potreby na šitie.
Z ľahšej padavej látky vystrihnete obdĺžnik. Jedna jeho strana bude dĺžka šiat – odmerajte podľa osôbky, na ktorú idete šiť, merajte od podpazušia po požadovanú dĺžku. Druhú stranu (šírku) získate tak, že zmeriate obvod hrude danej osôbky a tento rozmer vynásobíte x1,5 až x2 (podľa toho, aké široké šaty chcete mať, prípadne podľa toho, ako veľkú látku máte k dispozícii).
Vystrihnutý obdĺžnik začistite (obšite, aby sa nepáral), zahnite horný okraj a ideme na elastickú niť.
Naviňte ju na cievku namiesto spodnej nite. Vložte do stroja klasicky, ako vkladáte spodnú niť a pustite sa do šitia.
V odstupoch asi 1 cm prešívajte látku v oblasti hrudníka rovným stehom. Elastická niť spôsobí, že sa látka začne riasiť.

Keď už máte prešitý taký kus látky, ako potrebujete, stačí zošiť zadný šev, zahnúť spodný lem a prišiť ramienka. Tie urobíte z dvoch obdĺžnikov látky, alebo našijete nejakú peknú stužku alebo čipku z galantérie.

Šaty sú hotové a ak máte chuť a čas, môžete k nim vyrobiť ešte háčkovaný klobúk s kabelkou, nech je outfit dokonalý 🙂

Sylvia Sopcakova

Stránka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.